Search
Close this search box.
×
Proizvodi O nama Edukatorice Blog Kontakt [wpml_language_switcher flags=1 native=0 translated=0][/wpml_language_switcher]

Zašto polimerizacija gela za nokte jače pecka tijekom ljeta?

HARD THINK PINK cici nails

Ah, ljeto! 🏖️ Sunce, more, i… peckanje tijekom polimerizacije?

Polimerizacija gela za nokte i neugodan osjećaj peckanja su česti predmeti rasprave u svijetu nail industrije, gdje se svakodnevno trudimo pružiti vrhunsku uslugu našim klijenticama, posebno tijekom vrućih ljetnih mjeseci kada je peckanje najviše izraženo. Razumijevanje ovog fenomena ključno je za svakog profesionalca u industriji ljepote.

Nije ni čudo što se klijenti često pitaju zašto se to događa. Kako se može desiti da se osjećaj ugode i opuštanja pretvori u neugodno iskustvo? Odgovor leži u suptilnim, ali važnim faktorima koji utječu na proces polimerizacije materijala za nokte pod utjecajem visokih temperatura.

 

Polimerizacija gela za nokte u korelaciji s temperaturom

Tijekom zime, naše tijelo automatski smanjuje protok krvi u ekstremitetima kako bi sačuvalo toplinu unutarnjih organa, što rezultira hladnijim rukama i manje intenzivnim peckanjem pri polimerizaciji. Ljeti, međutim, situacija je potpuno drugačija:

  • Pojačana cirkulacija: Toplina ljeta povećava cirkulaciju krvi, posebno u ekstremitetima kao što su ruke. To dovodi do toga da ruke postanu toplije, što značajno pojačava osjet peckanja kada se materijal polimerizira pod lampom.
  • Brže stvrdnjavanje materijala: Visoke temperature mogu uzrokovati brže stvrdnjavanje gelova, što dovodi do bržeg otpuštanja topline tijekom polimerizacije. 
Polimerizacija gela za nokte

Polimerizacija gela: Ključni aspekti i dublje razumijevanje

Polimerizacija gela za nokte nije samo ključni proces u stvaranju dugotrajnih noktiju, već i zanimljiva kemijska reakcija. Evo kako to funkcionira:

  • Kemija polimerizacije: Kada se UV gel nanese na nokat i izloži se UV svjetlu, fotoinicijatori u gelu aktiviraju proces povezivanja monomera u polimere, stvarajući čvrstu strukturu koja je izdržljiva i dugotrajna.
  • Otpuštanje topline: Tijekom ovog procesa oslobađa se toplina, što može uzrokovati osjećaj peckanja, posebno ako je gel brzo polimeriziran ili ako je sloj gela previše debeo.

 

Praktični savjeti za smanjenje peckanja

Svi želimo da naše klijentice imaju ugodno iskustvo tijekom manikure. Evo nekoliko savjeta kako možete smanjiti peckanje tijekom polimerizacije:

  • Koristite lampu niže jačine: Prvih 30 sekundi koristite lampu jačine 24w kako biste omogućili sporiju i postupniju polimerizaciju.
  • Pazite na debljinu slojeva: Tanji slojevi gelova mogu smanjiti količinu topline koja se oslobađa tijekom polimerizacije.
  • Edukacija klijenata: Objasnite svojim klijenticama zašto se peckanje događa i kako možete zajednički raditi na smanjenju neugodnosti.

 

Razumijevanje kemije materijala kojima radite nije samo važno za vaš profesionalni razvoj, već i za izgradnju povjerenja vaših klijentica. 

Vaša sposobnost da objasnite i umirite klijenticu tijekom njenog tretmana pokazuje vašu stručnost i posvećenost njezinom zadovoljstvu. Nadam se da će vam ove informacije pomoći da bolje razumijete i upravljate procesima koji se događaju iza kulisa svake manikure.

 

Edukacija kao temelj uspjeha

Znanje je ključno, a kontinuirano učenje i prilagođavanje novim tehnologijama i metodama može značajno poboljšati kvalitetu vašeg rada i zadovoljstvo klijenata.

Ulaganje u vaš profesionalni razvoj, bilo kroz tečajeve, seminare ili čitanje stručnih materijala, osigurava da ostajete na čelu nail industrije.

Uz ovaj blog, nadamo se da ste dobili korisne uvide koji će vam pomoći da vaš salon bude sinonim za kvalitetu i inovaciju. Hvala što pratite i što se trudite pružiti najbolje usluge svojim klijenticama

Povezani članci